Profesyonel Halı Temizleme

/ / Pratik Bilgiler
Profesyonel Halı Temizleme

Halı temizleme bilgileri

Halılarınızı en son ne zaman profesyonelce temizlediniz? Ortalama bir Türk ailesi iseniz, muhtemelen geçen yıl. Veya biraz zaman geçti – ve muhtemelen tekrar temizlenmesi için en az bir yıl daha bekleyeceksiniz.

Çevre Koruma Dairesi, evde sigara içmeyen 2 veya daha az kişi yaşıyorsa, konutlardaki halıların 6-12 ayda bir temizlenmesini önerir. Hem çocuk hem de evcil hayvanı olan daha büyük aileler için EPA, her 3 ayda bir profesyonel halı temizleme önermektedir.

Bunun gibi öneriler evlerde iç mekan hava kalitesine dayanmaktadır. Bir evdeki havalandırma sistemlerinde hava dolaşımı olarak filtre görevi gören halı üzerinde toz, kepek ve çok sayıda toprak toplanır. Alerji, astım ve hatta hamile kadınlar ve yaşlılar için temiz halıya sahip olmak, iç mekanlarda yaşam kalitelerinde büyük bir fark yaratabilir.

Halının her 3 ayda bir temizlenmesi çok pahalı olabilir. Profesyonel halı temizleme fiyatlarının pazar kontrolü, hem ulusal marka isimleri hem de daha küçük yerel halı yıkama şirketleri arasında, 25 m² için ortalama maliyetin, kuponlar ve özel ürünler uygulandıktan sonra yaklaşık 600 ₺’ye temizlendiğini gösteriyor. Bir ev sahibinin yılda 3 kez bir halı temizleyici ziyareti varsa, halı temizliğinin toplam maliyeti gerçekten artabilir.

Bazı aileler halılarını temizlemek için kendin yap yolunu seçiyorlar. Yaşadığınız yere bağlı olarak, marketler temizlik makineleri ve satın almak için çok sayıda halı temizleme çözümü sunmaktadır. Bu, halılarınızı temiz tutmanın başka bir iyi yolu olabilir. Dezavantajı, ev sahiplerinin zorlu işleri kendilerinin yapması ve büyük metropollerde evde halı yıkama uygulamalarının (Makineler haricinde) yasak olmasıdır. Aynı zamanda tasarruf ve zaman kaybıda ayrı bir maliyet olarak karşınıza çıkıyor.

  • – Halının aşırı doygunluğu. Çok fazla su veya çözelti uygulanırsa, halı liflerini bir arada tutan tutkal halıyı ayırabilir ve mahvedebilir.
  • – Temizleyicilerin yanlış kullanılması. Bazı lekelere uygulanan yanlış temizleme solüsyonu, halının kalıcı olarak beyazlatılmasına veya renginin solmasına neden olabilir.

Bir şey açıktır, iç hava kalitesi evinizin halılarının temizlenme sıklığından etkilenir, bu nedenle profesyonel halı temizleme şirketleri daha az pahalı temizlik sağlamak için benzersiz yollar bulmaktadır. Bazıları müşterilerine yeni ve geliştirilmiş paket fiyatlandırması sunar. Halı temizliğini Oryantal halı temizliği gibi diğer hizmetlerle birleştiren müşteriler bazen toplam faturalarından % 60 oranında tasarruf edebilirler. Bu, ev sahiplerinin biraz para biriktirmesine izin verir.

Halı Temizleme 6 Ayda Bir Yapılmalıdır.

Diğer halı temizleme şirketleri profesyonel kalitede halı yıkama spreyleri ve çözücüleri satmaktadır, böylece halılarına bakmak isteyen müşteriler tezgah üstü ürünlerle ilgili bazı riskler olmadan bunu yapabilirler. Profesyonel halı temizleme şirketleri tarafından bir başka benzersiz yaklaşım, sadece leke çıkarma hizmeti sunmaktır. Burada, müşteriler sadece leke çıkarmanın bedelini ödüyor, halı temizliğinin tamamını değil. Kivi Halı Temizliği bunu tüm odaların yıl boyunca düşük bir fiyata temizlendiği Bir Yıl Halı Temizleme Garantisi ile sunar. Halı temizleme teknisyeni gelmeden önce mobilyaları kendiniz hareket ettirmeniz ve vakumlamanız gerekebilir, ancak düşük fiyat tüm küçük zorlukları dengeleyebilir.

Halı Temizleme

Evinizdeki yüzeyler üzerindeki tüm toz, kepek, kir ve kurum toplandığında, bir toz havluda topladığınız şeyin halının içinde olanların sadece küçük bir kısmı olduğunu hatırlatmak önemlidir. Halılarınızın evinizde ne sıklıkta yürüdüğünün envanterini çıkarın ve bu yıl sizin ve ailenizin daha kolay nefes almasına yardımcı olan halı temizleme kararları verin.

Bu makalemizde halı temizletirken nelere dikkat edilmeli? Yılda kaç kez halı yıkama yaptırmalıyım? Yıllık halı yıkama maliyetleri gibi sorulara detaylıca yanıt vermeye çalıştık. Bu ve buna benzer bilgilendirici makalelerimize https://xn--baakehirhalykama-kqcb67fc.com/kategori/pratik-bilgiler/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Facebook hayran sayfamızdan takip ederek, kampanya, hediye çekilişleri ve indirimlerden öncelikle haberiniz olsun istemez misiniz? https://www.facebook.com/Ba%C5%9Fak%C5%9Fehir-Hal%C4%B1-Y%C4%B1kama-2125639597545141/